PUNKT PRZEDSZKOLNY

Gdańskie Lwy

OPIEKA

Dzieciom staramy się zapewnić optymalny rozwój, dbamy o ich dobro psychiczne, fizyczne i emocjonalne oraz stoimy na straży ich bezpiecznego dorastania.
Współtworzymy partnerskie relacje z rodzicami / opiekunami prawnymi dzieci.

WYCHOWANIE

Wszyscy pracownicy przedszkola starają tworzyć przyjazną i miłą atmosferę, dzięki której wychowankowie i ich rodzice chętnie uczestniczą w życiu przedszkola.
Nasz absolwent to człowiek pełen empatii, otwarty na świat i pewny swoich możliwości.

EDUKACJA

Nasze przedszkole chce być placówką przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole.
Program przedszkola ukierunkowany jest na każde dziecko i jego potrzeby. Ma zapewnić mu wszechstronny i bezpieczny rozwój poprzez zabawę.

NASZA MISJA

Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko było traktowane indywidualnie i podmiotowo. Chcemy aby dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Wspieramy też rodziców dzieci z różnego rodzaju deficytami.

Dzieci

Opiekunów

godzin zajęć

posiłki

OFERTA

Nasze przedszkole przeznaczone jest dla 25. dzieci. W przedszkolu są małe, kameralne grupy (max. 11 osób) aby każdy z opiekunów jak i osób prowadzących zajęcia dodatkowe mógł poświęcić odpowiednią ilość czasu dla każdego malucha.

Chcemy rozbudzać ciekawość dzieci poprzez kreatywne zajęcia oraz indywidualne podejście. Ciekawe świata maluchy mają możliwość uczestniczenia w wycieczkach, spektaklach teatralnych a także imprezach okazjonalnych organizowanych na terenie jak i poza placówką.

NASZE GRUPY

BURSZTYNKI

Grupa integracyjna
dla starszych dzieci (5-6 lat)

 • liczy od 9. do 11. dzieci,
 • dwóch opiekunów – nauczyciel prowadzący i asystent nauczyciela

NEPTUNKI

Grupa integracyjna
dla młodszych dzieci (3-4 lata)

 • liczy od 9. do 11. dzieci,
 • dwóch opiekunów – nauczyciel prowadzący i asystent nauczyciela

PIRACI

Grupa terapeutyczna dla dzieci objętych kształceniem specjalnym

 • indywidualne podejście,
 • praca z wieloma specjalistami,
 • liczy max 5. dzieci

PLAN DNIA

7:00 – 8:15

 • Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci, podejmowane z inicjatywy dzieci, manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, inne – służące realizacji pomysłów dzieci.

8:30 – 9:15

 • Jemy śniadanie.
 • Czynności związane z higieną osobistą.

9:15 – 11:45

 • Zajęcia dydaktyczne realizowane z całą grupą:
  • Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem uzdolnionym (pozostałe dzieci zabawy dowolne)
  • Zabawy dowolne w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, obserwacje przyrodnicze lub otaczającego środowiska, zabawy ruchowe w sali gimnastycznej, praca w kąciku przyrody, spacery, wycieczki, zabawy ruchowe.

11:45 – 12:00

 • Przygotowania do obiadu

12:00 – 12:45

 • Obiad

12:45 – 14:30

 • Leżakowanie,
 • Bajkoterapia, ćw. relaksacyjne, odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej, słuchanie bajek,
 • Zabawy integrujące grupę, zabawy tematyczne, wg zainteresowań,
 • Zabawy dydaktyczne, ćw. graficzne, utrwalanie poznanych wierszyków i piosenek,
 • Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w małych zespołach.

14:30 – 15:00

 • Podwieczorek

15:00 – 17:00

 • Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne,
 • Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, lub zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, praca w kąciku przyrody,
 • Zabawy integrujące grupę prowadzone przez nauczyciela,
 • Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej,
 • Gry i zabawy stolikowe,
 • Zajęcia indywidualne z dziećmi, dostosowane do ich możliwości i potrzeb,
 • Praca indywidualna lub w małych zespołach.

Dodatkowo rodzice mogą zapisać dzieci na zajęcia z judo i robotyki organizowane w przedszkolu przez naszych partnerów.

Jedzenie do naszej palcówki dostarcza firma MBM Katering, która dba o zbilansowaną dietę naszych maluchów uwzględniając alergie i nietolerancje pokarmowe.

Nasza Kadra

JUSTYNA GRZYBOWSKA

JUSTYNA GRZYBOWSKA

Dyrektor Oświatowy

Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torunia. Z wykształcenia jestem nauczycielem a przede wszystkim mamą wspaniałej córeczki. Zawsze marzyłam o stworzeniu miejsca gdzie dzieci będą się czuły przede wszystkim jak w domu czyli bezpiecznie i swobodnie, miejsca, w którym będzie panowała przyjazna i życzliwa atmosfera, a każde z maluchów znajdzie odpowiednią dawkę nauki, wsparcia, rozrywki i odpoczynku. Zrobię co w mojej mocy, aby wspierać każdego przedszkolaka, dostrzegając jego potencjał, obserwując indywidualne postępy i podpatrując zainteresowania. Pragnę, aby w naszym przedszkolu każdy nasz podopieczny mógł we własnym tempie rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię.

Pani JULIA

Pani JULIA

Psycholog - Asystent Nauczyciela

Absolwentka neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim, Terapeuta Metody Behawioralnej, Trener Treningu Umiejętności Społecznych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała m.in. w przedszkolach pracując Metodą Ruchu Rozwijającego V. Sherborne oraz tworząc materiały i uczestnicząc w terapii dzieci z autyzmem w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka. Prowadziła również i koordynowała warsztaty edukacyjne w szkole podstawowej. Prywatnie, artystyczna dusza zakochana w górach, malarstwie, fotografii i wydarzeniach muzycznych.

Pani JULITA

Pani JULITA

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Studentka Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. W 2019 roku podjęłam studia magisterskie z Pedagogiki rewalidacyjnej i wczesnego wspomagania rozwoju. Od 4 lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym, jest to praca, która przynosi mi radość, ale również daje możliwość dalszego rozwoju oraz doświadczania codziennie nowych rzeczy. Prywatnie bardzo lubię podróże, koncerty, spacery szczególnie te brzegiem morza, jazdę na rowerze i rolkach.

Pani PAULINA

Pani PAULINA

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Studentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku pedagogika, o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Od zawsze lubiła się opiekować dziećmi. Podczas praktyk utwierdzila się w tym, ze to jest to co sprawia jej wielka radość. Obserwowanie u dzieci nabywania nowych umiejętności i zachowań wywołuje uśmiech na twarzy. Prywatnie bardzo lubi podróże i długie spacery. Dodatkowo fotograf, który uwielbia zatrzymywać wazne chwile w kadrach.

Pani Liliana

Pani Liliana

Asystent Nauczyciela

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Pedagogika Specjalna o specjalności Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam, pracując ponad 2 lata w żłobku, a także na praktykach studenckich, podczas których prowadziłam zajęcia grupowe oraz indywidualne. W pracy z dziećmi najważniejsze są dla mnie takie wartości jak wzajemny szacunek, wyrozumiałość, zaufanie oraz empatia. Rozmowy z dziećmi są dla mnie niesamowitą inspiracją do pracy. Prywatnie lubię podróżować, gotować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz czytać książki.

NASI SPECJALIŚCI

PAULINA BICZ

PAULINA BICZ

Logopeda, Audiolog

Ukończyła studia na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku logopedia z audiologią. Praca Pani Pauliny cechuje się holistycznym i indywidualnym podejściem do podopiecznych. Pracuje głównie z dziećmi, choć nie obca jest jej praca z młodzieżą czy dorosłymi. Dzięki byciu logopedą,audiologiem,terapeutą ręki oraz certyfikowanym terapeutą międzynarodowej metody ETTHNO ( Elastycznego, Terapeutycznego Tapingu w logopedii/neurologopedii , wg koncepcji Esther de Ru) potrafi kompleksowo oddziaływać na sferę komunikacyjną
i językową. Dodatkowo w swojej pracy wykorzystuje m.in. masaż logopedyczny-zgodny z funkcją mięśnia), elementy masażu Castillo Moralesa, elementy Metody Krakowskiej (w tym naukę czytania symultaniczno-sekwencyjnego), metody AAC. W pracy koncentruje się na usprawnianiu funkcji językowych, komunikacyjnych, realizacyjnych oraz prymarnych. Praca Pani Pauliny jest jej pasją a każdy postęp u podopiecznego dodaje jej skrzydeł i motywuje do stałego rozwoju. Prywatnie uwielbia aktywnie spędzać czas. W szczególności przyjemność przynoszą jej wyprawy rowerowe po Pomorzu. Pasjonuje się wieloma formami sztuki a zwłaszcza rzeźbą i malarstwem.

ANNA MORAWSKA

ANNA MORAWSKA

Fizjoterapeuta

Absolwentka Fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje z dziećmi zmagającymi się z różnymi schorzeniami narządu ruchu, wadami rozwojowymi, obniżonym napięciem mięśniowym, wadami postawy. Doświadczenie zdobywała podczas licznych praktyk zawodowych w Ośrodkach Wczesnej Interwencji oraz turnusów rehabilitacyjnych w ośrodkach rehabilitacji dzieci i młodzieży. Ukończyła kurs Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, Terapii Tkanek Miękkich w Pediatrii. Certyfikowany terapeuta międzynarodowej metody ETTC Kinesiotaping w Pediatrii wg konepcji Esther de Rhu oraz Terapii Maunalnej koncepcji Maitland. Jej zainteresowania terapeutyczne i naukowe dotyczą głównie problemów ortopedycznych wśród dzieci. Prywatnie uwielbia podróże i sporty zimowe.

MAGDA ORLIKOWSKA

MAGDA ORLIKOWSKA

Psycholog, Logopeda, Pedagog Specjalny

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego i PWSH „Pomerania”. Po ukończeniu studiów psychologicznych podjęła pracę jako terapeuta zajęciowy przy TPG w Gdańsku. W tym samym czasie rozpoczęła staż jako terapeuta dzieci z autyzmem. Następnie współpracowała z ośrodkiem diagnostyczno- terapeutycznym, gdzie prowadziłam indywidulane terapie z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami mowy, mutyzmem, alalią, zaburzeniami jedzenia i in. Ukończyła III stopniowy kurs terapii behawioralnej i obecnie pracuje w nurcie Stosowanej Analizy Zachowania (ABA). Swoje doświadczenie zawodowe poszerzyła o terapię Metody Krakowskiej, którą wykorzystuje w terapii z dziećmi oraz naukę matematyki oxfordzkim systemem NUMICON. Przez siedem lat pracowała w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym w Szklanej jako psycholog, gdzie prowadziła indywidualne terapie z dziećmi i młodzieżą, prowadziła zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Jednocześnie prowadzi własną działalność diagnostyczno- terapeutyczną (Centrum Wspomagania Rozwoju). Od kilku lat pracuje jako wykładowca na PWSH „Pomerania”. Od września 2019 pracuje w Gdańskich Lwach, gdzie zajmuje się m.in. terapią dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania, konsultacjami, diagnozami i koordynowaniem zespołu specjalistów. Prywatnie lubi otaczać się pozytywnymi ludźmi, czytać książki, wychodzić do kina i teatru. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach, by cały czas rozwijać swoje kompetencje terapeutyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

Napisz do nas

Kontakt do Punktu Przedszkolnego

9 + 4 =

Administratorem danych osobowych jest „Gdańskie Lwy” Justyna i Piotr Grzybowscy s.c. z siedzibą w Gdańsku (80-462) przy ul. Janusza Meissnera 13. Dane wpisane w formularzu kontaktrowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z regulaminem.

KONTAKT

AdrEs

Janusza Meissnera 13
80-462 Gdańsk
Zobacz na Mapie Google

Dane kontaktowe

kontakt@gdanskie-lwy.pl
poradnia@gdanskie-lwy.pl
+48 791-215-181

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 7:00 – 17:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne

Bądź na bieżąco!

Kontynuując korzystanie z witryny zgadzasz się na stosowanie plików cookie więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji kliknij przycisk AKCEPTUJĘ (w prawym dolnym rogu, po zamknięciu tego okna). Jeśli nie wyrażasz zgody - ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zamknij