PUNKT PRZEDSZKOLNY

Gdańskie Lwy

OPIEKA

Dzieciom staramy się zapewnić optymalny rozwój, dbamy o ich dobro psychiczne, fizyczne i emocjonalne oraz stoimy na straży ich bezpiecznego dorastania.
Współtworzymy partnerskie relacje z rodzicami / opiekunami prawnymi dzieci.

WYCHOWANIE

Wszyscy pracownicy przedszkola starają tworzyć przyjazną i miłą atmosferę, dzięki której wychowankowie i ich rodzice chętnie uczestniczą w życiu przedszkola.
Nasz absolwent to człowiek pełen empatii, otwarty na świat i pewny swoich możliwości.

EDUKACJA

Nasze przedszkole chce być placówką przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole.
Program przedszkola ukierunkowany jest na każde dziecko i jego potrzeby. Ma zapewnić mu wszechstronny i bezpieczny rozwój poprzez zabawę.

NASZA MISJA

Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko było traktowane indywidualnie i podmiotowo. Chcemy aby dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Wspieramy też rodziców dzieci z różnego rodzaju deficytami.

Dzieci

Opiekunów

godzin zajęć

posiłki

OFERTA

Nasze przedszkole przeznaczone jest dla 25. dzieci. W przedszkolu są małe, kameralne grupy (max. 11 osób) aby każdy z opiekunów jak i osób prowadzących zajęcia dodatkowe mógł poświęcić odpowiednią ilość czasu dla każdego malucha.

Chcemy rozbudzać ciekawość dzieci poprzez kreatywne zajęcia oraz indywidualne podejście. Ciekawe świata maluchy mają możliwość uczestniczenia w wycieczkach, spektaklach teatralnych a także imprezach okazjonalnych organizowanych na terenie jak i poza placówką.

NASZE GRUPY

BURSZTYNKI

Grupa integracyjna
dla starszych dzieci (5-6 lat)

 • liczy od 9. do 11. dzieci,
 • dwóch opiekunów – nauczyciel prowadzący i asystent nauczyciela

NEPTUNKI

Grupa integracyjna
dla młodszych dzieci (3-4 lata)

 • liczy od 9. do 11. dzieci,
 • dwóch opiekunów – nauczyciel prowadzący i asystent nauczyciela

PIRACI

Grupa terapeutyczna dla dzieci objętych kształceniem specjalnym

 • indywidualne podejście,
 • praca z wieloma specjalistami,
 • liczy max 5. dzieci

PLAN DNIA

7:00 – 8:15

 • Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci, podejmowane z inicjatywy dzieci, manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, inne – służące realizacji pomysłów dzieci.

8:30 – 9:15

 • Jemy śniadanie.
 • Czynności związane z higieną osobistą.

9:15 – 12:15

 • Zajęcia dydaktyczne realizowane z całą grupą:
  • Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem uzdolnionym (pozostałe dzieci zabawy dowolne)
  • Zabawy dowolne w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, obserwacje przyrodnicze lub otaczającego środowiska, zabawy ruchowe w sali gimnastycznej, praca w kąciku przyrody, spacery, wycieczki, zabawy ruchowe.

12:15 – 12:30

 • Przygotowania do obiadu

12:30 – 13:00

 • Obiad

13:15 – 14:30

 • Leżakowanie,
 • Bajkoterapia, ćw. relaksacyjne, odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej, słuchanie bajek,
 • Zabawy integrujące grupę, zabawy tematyczne, wg zainteresowań,
 • Zabawy dydaktyczne, ćw. graficzne, utrwalanie poznanych wierszyków i piosenek,
 • Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w małych zespołach.

14:30 – 15:00

 • Podwieczorek

15:00 – 17:00

 • Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne,
 • Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, lub zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, praca w kąciku przyrody,
 • Zabawy integrujące grupę prowadzone przez nauczyciela,
 • Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej,
 • Gry i zabawy stolikowe,
 • Zajęcia indywidualne z dziećmi, dostosowane do ich możliwości i potrzeb,
 • Praca indywidualna lub w małych zespołach.

Dodatkowo rodzice mogą zapisać dzieci na zajęcia z judo i robotyki organizowane w przedszkolu przez naszych partnerów.

Jedzenie do naszej palcówki dostarcza firma MBM Katering, która dba o zbilansowaną dietę naszych maluchów uwzględniając alergie i nietolerancje pokarmowe.

Nasza Kadra

JUSTYNA GRZYBOWSKA

JUSTYNA GRZYBOWSKA

Dyrektor Oświatowy

Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torunia. Z wykształcenia jestem nauczycielem a przede wszystkim mamą wspaniałej córeczki. Zawsze marzyłam o stworzeniu miejsca gdzie dzieci będą się czuły przede wszystkim jak w domu czyli bezpiecznie i swobodnie, miejsca, w którym będzie panowała przyjazna i życzliwa atmosfera, a każde z maluchów znajdzie odpowiednią dawkę nauki, wsparcia, rozrywki i odpoczynku. Zrobię co w mojej mocy, aby wspierać każdego przedszkolaka, dostrzegając jego potencjał, obserwując indywidualne postępy i podpatrując zainteresowania. Pragnę, aby w naszym przedszkolu każdy nasz podopieczny mógł we własnym tempie rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię.

Pani JULIA

Pani JULIA

Psycholog - Asystent Nauczyciela

Absolwentka neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim, Terapeuta Metody Behawioralnej, Trener Treningu Umiejętności Społecznych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała m.in. w przedszkolach pracując Metodą Ruchu Rozwijającego V. Sherborne oraz tworząc materiały i uczestnicząc w terapii dzieci z autyzmem w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka. Prowadziła również i koordynowała warsztaty edukacyjne w szkole podstawowej. Prywatnie, artystyczna dusza zakochana w górach, malarstwie, fotografii i wydarzeniach muzycznych.

Pani Karolina

Pani Karolina

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 12 letnim stażem. Ukończyłam studia z zakresu wczesnej edukacji i logopedii. Dodatkowo skończyłam studia magisterskie z Pedagogiki Ogólnej, ale na tym nie koniec 🙂 ukończyłam również dwa kierunki studiów podyplomowych: Terapia pedagogiczna oraz Logopedia ogólna z logopedią szkolną. Kocham dzieci i najlepiej czuję się z nimi, bawiąc i wygłupiając na dywanie a przy okazji prowadząc ciekawe zajęcia dydaktyczne. Przez cały okres mojej pracy dokształcałam się kończąc liczne kursy oraz doskonalenia zawodowe co niezmiernie pomaga mi w pracy z dziećmi. Moją pasją jest taniec oraz zwierzęta, w przyszłości chciałabym pracować i z czworonożnymi przyjaciółmi. Sama posiadam szczeniaczka Lulę i uwielbiam z nią spędzać czas na długich spacerach.

Pani PAULINA

Pani PAULINA

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Studentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku pedagogika, o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Od zawsze lubiła się opiekować dziećmi. Podczas praktyk utwierdzila się w tym, ze to jest to co sprawia jej wielka radość. Obserwowanie u dzieci nabywania nowych umiejętności i zachowań wywołuje uśmiech na twarzy. Prywatnie bardzo lubi podróże i długie spacery. Dodatkowo fotograf, który uwielbia zatrzymywać wazne chwile w kadrach.

Pani Liliana

Pani Liliana

Asystent Nauczyciela

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Pedagogika Specjalna o specjalności Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam, pracując ponad 2 lata w żłobku, a także na praktykach studenckich, podczas których prowadziłam zajęcia grupowe oraz indywidualne. W pracy z dziećmi najważniejsze są dla mnie takie wartości jak wzajemny szacunek, wyrozumiałość, zaufanie oraz empatia. Rozmowy z dziećmi są dla mnie niesamowitą inspiracją do pracy. Prywatnie lubię podróżować, gotować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz czytać książki.

NASI SPECJALIŚCI

PAULINA BICZ

PAULINA BICZ

Logopeda, Audiolog

Ukończyła studia na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku logopedia z audiologią. Praca Pani Pauliny cechuje się holistycznym i indywidualnym podejściem do podopiecznych. Pracuje głównie z dziećmi, choć nie obca jest jej praca z młodzieżą czy dorosłymi. Dzięki byciu logopedą,audiologiem,terapeutą ręki oraz certyfikowanym terapeutą międzynarodowej metody ETTHNO ( Elastycznego, Terapeutycznego Tapingu w logopedii/neurologopedii , wg koncepcji Esther de Ru) potrafi kompleksowo oddziaływać na sferę komunikacyjną
i językową. Dodatkowo w swojej pracy wykorzystuje m.in. masaż logopedyczny-zgodny z funkcją mięśnia), elementy masażu Castillo Moralesa, elementy Metody Krakowskiej (w tym naukę czytania symultaniczno-sekwencyjnego), metody AAC. W pracy koncentruje się na usprawnianiu funkcji językowych, komunikacyjnych, realizacyjnych oraz prymarnych. Praca Pani Pauliny jest jej pasją a każdy postęp u podopiecznego dodaje jej skrzydeł i motywuje do stałego rozwoju. Prywatnie uwielbia aktywnie spędzać czas. W szczególności przyjemność przynoszą jej wyprawy rowerowe po Pomorzu. Pasjonuje się wieloma formami sztuki a zwłaszcza rzeźbą i malarstwem.

ANNA MORAWSKA

ANNA MORAWSKA

Fizjoterapeuta

Absolwentka Fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje z dziećmi zmagającymi się z różnymi schorzeniami narządu ruchu, wadami rozwojowymi, obniżonym napięciem mięśniowym, wadami postawy. Doświadczenie zdobywała podczas licznych praktyk zawodowych w Ośrodkach Wczesnej Interwencji oraz turnusów rehabilitacyjnych w ośrodkach rehabilitacji dzieci i młodzieży. Ukończyła kurs Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, Terapii Tkanek Miękkich w Pediatrii. Certyfikowany terapeuta międzynarodowej metody ETTC Kinesiotaping w Pediatrii wg konepcji Esther de Rhu oraz Terapii Maunalnej koncepcji Maitland. Jej zainteresowania terapeutyczne i naukowe dotyczą głównie problemów ortopedycznych wśród dzieci. Prywatnie uwielbia podróże i sporty zimowe.

MAGDA ORLIKOWSKA

MAGDA ORLIKOWSKA

Psycholog, Logopeda, Pedagog Specjalny

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego i PWSH „Pomerania”. Po ukończeniu studiów psychologicznych podjęła pracę jako terapeuta zajęciowy przy TPG w Gdańsku. W tym samym czasie rozpoczęła staż jako terapeuta dzieci z autyzmem. Następnie współpracowała z ośrodkiem diagnostyczno- terapeutycznym, gdzie prowadziłam indywidulane terapie z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami mowy, mutyzmem, alalią, zaburzeniami jedzenia i in. Ukończyła III stopniowy kurs terapii behawioralnej i obecnie pracuje w nurcie Stosowanej Analizy Zachowania (ABA). Swoje doświadczenie zawodowe poszerzyła o terapię Metody Krakowskiej, którą wykorzystuje w terapii z dziećmi oraz naukę matematyki oxfordzkim systemem NUMICON. Przez siedem lat pracowała w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym w Szklanej jako psycholog, gdzie prowadziła indywidualne terapie z dziećmi i młodzieżą, prowadziła zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Jednocześnie prowadzi własną działalność diagnostyczno- terapeutyczną (Centrum Wspomagania Rozwoju). Od kilku lat pracuje jako wykładowca na PWSH „Pomerania”. Od września 2019 pracuje w Gdańskich Lwach, gdzie zajmuje się m.in. terapią dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania, konsultacjami, diagnozami i koordynowaniem zespołu specjalistów. Prywatnie lubi otaczać się pozytywnymi ludźmi, czytać książki, wychodzić do kina i teatru. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach, by cały czas rozwijać swoje kompetencje terapeutyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

Napisz do nas

Kontakt do Punktu Przedszkolnego

13 + 10 =

Administratorem danych osobowych jest „Gdańskie Lwy” Justyna i Piotr Grzybowscy s.c. z siedzibą w Gdańsku (80-462) przy ul. Janusza Meissnera 13. Dane wpisane w formularzu kontaktrowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z regulaminem.

KONTAKT

AdrEs

Janusza Meissnera 13
80-462 Gdańsk
Zobacz na Mapie Google

Dane kontaktowe

kontakt@gdanskie-lwy.pl
poradnia@gdanskie-lwy.pl
+48 791-215-181

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 7:00 – 17:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne

Bądź na bieżąco!

Kontynuując korzystanie z witryny zgadzasz się na stosowanie plików cookie więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji kliknij przycisk AKCEPTUJĘ (w prawym dolnym rogu, po zamknięciu tego okna). Jeśli nie wyrażasz zgody - ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zamknij